Empire Bay
Empire Bay je fiktívne mesto na východnom pobreží Spojených štátov amerických založený na kombinácií New Yorku, Bostonu, Los Angeles, San Francisco, Chicago s prvkami iných miest 40. a 50. rokov. Mesto ponúka pamiatky na základe slávnych pamiatok, ako je Brooklyn Bridge a Empire State Building a iné. Odhaduje sa, že tu býva približne 7 000 000 obyvateľov.
HISTÓRIA
Písal sa rok 1547. V tomto roku založil taliansky cestovateľ Giulio Contadino mesto, ktoré pomenoval Porto Rimano po zakladateľovi domovského mesta Ríma. Empire Bay slúžilo ako jednoduchá obchodná stanica na ústi rieky Culver až do začiatku 17. storočia, kedy sa dostal pod holandskú nadvládu. Za tejto nadvlády mesto rástlo a rástlo. V roku 1694 Briti ovládli Empire Bay. Britský guvernér sir John Stanmore začal svoju vládu v roku 1694. Vládol až do roku 1734. Počas americkej revolučnej vojny Briti používali toto mesto ako miesto kde zadržiavali amerických vojnových zajatcov. V 19. storočí sa vytvorilo plno štvrtí kde sídlili prisťahovalci (napr. Kingston, do ktorého sa prisťahovali obyvatelie Írska, alebo Chinatown). Mesto začalo byť moderné počas 19. a 20. storočia. Postavila sa tu priehrada Culver a slávny hotel Empire Arms, ktorý vyhorel v roku 1942. Prestavba tohto hotelu bola medzi rokmi 1945 až 1950.
Dnes je toto mesto ekonomicky silná metropola.
Ako každé mesto aj toto sa delí na viaceré štvrte. V každej sa nachádza buď benzínová stanica, nejaká tá reštaurácia alebo bar alebo autoservis, ba aj obchody s oblečením a iné. Je toho veľa na pozeranie.
Známe sú len pár názvy ulíc:
Baker Lane (žije tu Pepe Costa a Falcone)
Calvin Street (žije tu Eddie Scarpa)
Evergreen Street (Hunters Point)
Main Street (žije tu Frankie Potts)
Misery Lane (Sand Island, nachádza sa tu liehovar)
Oak Street (nájdete tu dom Tommyho Angela)
Palisade Street (Southport, ulica končí na začiatku Southport Tunnel)
River Street (Kingstion, nachádza sa tu byt Luigiho Scettu známeho ako priateľ manžela Vitovej sestry)
Williams Crescent (nájdete tu rezidenciu Lea Galanteho)
Toto mesto je sídlom firiem ako Swift Cola alebo Big Break Tabacco, sídli tu značka Old Empirical, automobilovka Culver Empire atď.
BUSINESS
Big Break Tabacco
Táto firma vyrába 3 druhy cigariet. V rádiu môžete počuť na tieto cigarety aj reklamy.
Biele |
Modré |
Červené |
|
|
|
Firma TRAGO OIL DEPORT dodáva benzín do každej benzínovej stanice v meste. Cena benzínu sa pohybuje podľa doby. Doplnenie nádrže vás môže stáť okolo 3 dolárov + nejaké centy.
Firma, ktorá vyrába kávu, ktorú si môžete kúpiť všade. Aj na túto firmu chodia v rádiu reklamy.
Aj toto pivo si môžete kúpiť v meste. Na Master Beer sa nachádzajú v meste reklamy.
![]() |
Toto pivo sa vyrába v meste. Taktiež ho môžete nájsť v reštauráciach a baroch.
Pivo Stoltz patrí medzi piva, ktoré si môžete kúpiť v meste.
![]() |
Swift Cola je veľmi populárna v meste a môžete si ju kúpiť na každom rohu. V rádiu môžete počuť dokonca aj reklamy, ktoré hovoria, že je to najobľúbenejší nealkoholický nápoj. Bilboardy a plagáty možno nájsť po celom Empire Bay. Môžete ju nájsť aj doma v chladničke.
Túto whiskey si môžete kúpiť v baroch. V rádiu môžete počuť aj reklamy na tento alkoholický nápoj. Vyrába ju liehovar Sidney Pen.
Ďalší nápoj, ktorý si môžete kúpiť v baroch je Brandy.
V meste sa taktiež vyrába pár značiek áut. Najznámejšie sú Culver Empire, Smith Deluxe Station Wagon, Potomac Indian, Ascot Bailey S200 a značka Beverly.